Ogólne: Biżuteria srebrna czy posrebrzana? Jaką wybrać?

Najważniejszymi kryteriami, według których rozróżnia się biżuterię wykonaną ze srebra od tylko posrebrzanej są cena, stemple, barwa, rysa i ślad. Kupując kolczyki srebrne warto rozpocząć od dokonania ich szczegółowego przeglądu zwłaszcza wtedy, gdychcemy, aby były trwałe.

Oczywiste jest to, że srebrna biżuteria nie jest zbyt tania. Rynek zalały różnorodne produkty biżuteryjne posrebrzane. Są one niezwykle słabej, jakości. Czernieją lub żółknął po krótkim czasie i paru użyciach. Nie pomagają żadne szczególne pielęgnacje, czyszczenie czy staranne przechowywanie.

Warto zadbać o to, aby kolczyki damskie kupowane i darowane, jako prezent odznaczały się dobrą, jakością. Zatem każdorazowo przy zakupie powinno sprawdzać się czy biżuteria jest oznakowana odpowiednim stemplem. Dobrze jest wybrać próbę 925 albo ze słowem „Sterling” to samo oznaczającym.

Kupując np. damskie kolczyki wiszące dobrze jest wybrać te, które jak najdłużej zachowają swoją atrakcyjność. Warto, zatem postawić na prawdziwe srebro. Można je poznać po barwie zabierając ze sobą choćby materiał porównawczy tj. srebrny produkt, jaki się posiada. Należy zachować ostrożność, ponieważ produkowana jest biżuteria łączona z elementów srebra oraz części posrebrzanych.

Istotne jest, aby zapamiętać, że nie należy kupować srebrnych łańcuszków za 10 złotych, ponieważ one tak naprawdę nie są srebrne. Są tylko posrebrzane i efektywnie wyglądają tylko na początku. Nie bez powodu biżuteria posrebrzana nazywana jest biżuterią jednorazową.   

Powrót

Fani